Retro_Matiné
KORONA fm 100

Telefon: 78 KORONA
SMS: 30 2 KORONA
E-mail: info@koronaradio.hu

|

Segíthetek bal
Segíthetek jobb kicsi

Magazin

Vedd fel a harcot az álmatlansággal!

Szerző: Lukács Kata, – 2013-11-04 12:26:52

Alvásból sohasem elég! Szervezetünknek legalább napi hétórás minőségi pihenésre van szüksége ahhoz, hogy regenerálódjon a környezeti stresszhatás után. Ám nemcsak a matracod keménysége vagy egy finom illóolaj járulhat hozzá a kiadós pihenéshez, hanem a megfelelő étrend is!



Gabonapehely tejjel

Bár reggeliként szokás reklámozni, igazából kitűnő lefekvés előtti nasi. Ha körülbelül 1-1,5 órával ágyba bújás előtt fogyasztod, a benne lévő szénhidrátok elősegítik a szerotonin nevű boldogsághormon termelődését, amelynek hatására nyugtató hatású melatonin árad szét a testedben. Ám fontos, hogy ne cukrozott változat mellett tedd le a voksod, mert azzal könnyen ellentétes eredményt érhetsz el!

Banán

A „héjas gyógyszernek” is hívott gyümölcs valóságos magnéziumbomba. Ez az ásványi anyag izomlazítóként működik, így hozzájárul a gyorsabb elalváshoz.Egyetlen darab 422 mg káliumot rejt, ami kutatások szerint bizonyítottan kedvezően hat az alvásciklusra



Golgotavirág

Ez a déligyümölcs csaknem minden nagy áruházban kapható. Úgynevezett szomniferumot tartalmaz, ami alvást elősegítő hatásáról kapta a nevét. Csak úgy, magában is isteni, de fogyaszthatod a levét vagy teaként.


Meggylé

Egy európai táplálkozástudományi folyóiratban természetes altatónak nevezik a cseresznye és a meggy levét. Azok ugyanis, akik rendszeresen fogyasztották ezek valamelyikét, átlagosan 39 perccel többet aludtak éjszakánként, mint előtte. Kiderült, hogy a már említett melatonin nevű hormon termelődését befolyásolja e két gyümölcs.

Meleg tej

Cikkünk címének láttán alighanem rögtön ez jutott eszedbe. Kiskorunkban bizony sokunkkal előfordult, hogy egy bögre meleg tejet kaptunk nyugtatásul, amikor álmatlanul forgolódtunk. A hatás koránt sem placebó-effekt, mivel a tejben lévő triptofánok – a fehérjealkotó aminosavak egyik csoportja – tényleg pihenést elősegítő hatású. A tudósok szerint ugyanakkor több literrel kellene meginnunk belőle a mérhető eredmény érdekében...

Jó pihenést!

(bien.hu)

 

A sípszó után hagyjon üzenetet!

Ezt olvastad már?

Uborkázz be -jól jársz vele!


Facebook Twitter YouTube Instagram SoundCloud
Csamangó