A Google minden keresése annyi áramot fogyaszt, mint egy energiatakarékos égő egy óra alatt! A világháló az elmúlt években az egyik legnagyobb széndioxid kibocsátó lett az egész világon. A komputeripar lobbistái évek óta zöld programokkal házalnak, azonban az így kialakított valóság szintén virtuális.
Hiába mondja a szlogen, hogy aki a világhálón mozgatja az embereket és árukat, az jót tesz a környezetnek. A Green-IT , vagyis a Zöld információs technológia a világ egyik legnagyobb IT kiállítása, a Cebit szlogenje, így azt hihetnénk, minden rendben van. Nincs rendben.
A számítástechnikai eszközök a világ legnagyobb áramfogyasztói közé kerültek, a drezdai Műegyetem kutatói szerint a web 2030-ra annyi áramot igényel, amennyit jelenleg a világ összlakossága fogyaszt. Most mintegy három százalékot igényel a világfogyasztásból a háló, beleértve a telefon és mobiltelefon hálózatok igényeit is.
Ha az ipari országok jelenlegi lefedettsége jellemezné az egész bolygót, akkor ez a fogyasztás már most negyven százalékon lenne! Az internet egy másik becslés szerint akkora környezeti terhelést okoz, mint a légi közlekedés. 2000 és 2005 között a világháló áramigénye a duplájára nőtt.
2005-ben világszerte kereken 20, egyenként ezer megawattos erőműre volt szükség csak az internet és a hozzá kapcsolódó számítógépek energiaigényeinek kielégítésére. A gombamód szaporodó szerverparkok jelentik a legnagyobb problémát.
A sípszó után hagyjon üzenetet!