A közösségi oldal természetesen felhasználói védelmére kelt - hiszen anyagi érdeke, hogy tagjai biztonságban érezzék magukat - és nem zárta ki annak a lehetőségét sem, hogy jogi lépéseket tesz azok ellen, akik megsértik a jelszavak megosztását ellenző, régóta érvényben lévő politikáját. Az Associated Press hírügynökség a napokban idézett fel olyan eseteket, amikor az állásinterjú során a személyzetisek elkérték a pályázók Facebook-jelszavát, hogy a leendő munkáltatók ellenőrizni tudják a hátterüket.Erin Egannek, a Facebook személyiségvédelmi illetékesének pénteki bejegyzése szerint, ha a "virtuális átvilágítás" során a munkáltató tudomást szerez arról, hogy a pályázó tagja valamilyen privát csoportnak, akkor a jelentkező elutasítása miatt könnyen diszkriminációval vádolhatják.
"Felhasználóként senkit sem szabadna arra kényszeríteni, hogy magánjellegű információkat és beszélgetéseket osszon meg egy állás megszerzése érdekében. A felhasználó ismerőseként pedig, senkinek sem szabadna amiatt aggódnia, hogy a privát beszélgetéseik és információváltásaik illetéktelen \'kezekbe kerülnek\' mindössze azért, mert az adott felhasználó állást keres."A jelszavak kiadásának megtagadása az "internetes etikett" egyik legfőbb alapelve. A Facebook szerint a munkáltatók gyakorlata nem csupán a magánszféra megsértése miatt aggályos, de komoly biztonsági kockázatot is jelenthet a közösségi hálózat számára.A vállalat szóvivője, Andrew Noyes hangsúlyozta:
a Facebook jelen pillanatban nem tervezi, hogy jogi lépéseket indít egyes munkáltatók ellen, de minden erejével azon van, hogy jobb biztonsági körülményeket teremtsen a felhasználói számára. A felháborodott felhasználók egyébként olyan munkáltatókról is beszámoltak, akik ugyan nem kérik el a jelszót, azonban egy alkalmazás engedélyezését követelik meg a leendő munkavállalóktól - ez persze folyamatosan figyeli a Facebook-profilt.
A sípszó után hagyjon üzenetet!