Az elhízás gyógyszerének kulcsa egy egész szokatlan helyen rejtőzhet: 3 000 éve élt múmiák maradványainak beleiben.
A tudósok úgy vélik, napjaink járványszerű elhízási mutatóinak hátterében az antibiotikumok állhatnak, melyek megváltoztatták az emberek bélflóráját. Az egyik elképzelhető gyógymód az lehet, ha újratelepítik azokat a törzseket, melyek az antibiotikumok felfedezése előtt természetes módon fordultak elő az emésztőrendszerünkben.
A forrás lehet például a múmiák testében talált széklet.Az Oklahomai Egyetem tudóscsoportja elkezdte kiásni a barlangok talajából a székletmaradványokat, illetve kinyerni a múmiák beleiben található mintákat.
Kiderült, hogy az ásatások során előkerült maradványok bakteriális DNS-e nagyon eltér a mai emberétől. Sokkal inkább hasonlítanak az emberszabású majmokéhoz.
Tényleg másnak tűnnek. erősítette meg Cecil Lewis, az egyetem munkatársa.
Az én elméletem szerint a klóros víz és az antibiotikumok alapvetően átalakították az ember baktériumflóráját. Nagyon fontos lenne felfedni az említett gyógyszerek és az elhízás kapcsolatát. Még korai lenne kijelenteni, hogy jó ötlet újra benépesíteni a régi baktériumokkal a beleinket. Viszont az elképzelés mindenképp figyelmet és további munkát érdemel. - fogalmazott a szakember.
A sípszó után hagyjon üzenetet!