Telefon: 78 KORONA
SMS: 30 2 KORONA
E-mail: info@koronaradio.hu
1949-ben ezen a napon került piacra először Magyarország első és azóta is piacvezető női magazinja. A tömegkommunikáció rohamos fejlődése mellett igen ritka, ha egy termék hosszabb távon is meg tudja őrizni presztízsét, rangját. Különösen igaz ez a női lapok területén, ahol – valamiért – rendre újabb és újabb lapok megjelenése színesíti a kínálatot. A Nők Lapja 67 éve a vezető női magazin Magyarországon. Több mint 260 ezres eladott példányszámmal büszkélkedhet.
Hirdetés
Hirdetés
A Nők Lapja indulása
A lap elődjét, az Asszonyokat a Magyar Kommunista Párt támogatását élvező Magyar Nők Demokratikus Szövetsége adta ki – ez 1949 októberéig létezett. A munkás, paraszt, illetve értelmiségi nőket szólította meg. „Meghitt baráti közelségbe akar hozni Téged ahhoz az országhoz, ahhoz a néphez, amely a békéért harcoló emberiség élén jár: a nagy Szovjetunióhoz, hogy ismerd meg embereit, tájait művészetét” – hirdették.
A Nők Lapja korszakai
A lap megszületésének 60. évfordulóját egy kiállítással ünnepelte a stáb, amely során hat korszak mentén mutatták be a lap történetét. Mi is így teszünk.
I. időszak: 1949–1956: A lap első száma 1949. október 20-án jelent meg. A riporterei a klasszikus újságírás szabályai szerint ott voltak a helyszínen, amikor egy-egy nagyobb esemény, például Sztálinváros épülése zajlott. Emellett írtak a legújabb divathírekről, olvasói levelekre válaszoltak, és teret adtak neves művészeknek is.
A Nők Lapja eleinte a Szovjetuniót támogató nyílt propaganda egyik felülete volt. Az első oldalon irodalmi alkotást adott közre. A legtöbb fotón a szocialista táborhoz tartozó országok munkásnői és parasztnői szerepeltek, ahol a nőideál szó szerint a militáns nő volt. A forradalom előszeléről semmi sem jelent meg, kitörésekor viszont szünetelt a lap kiadása.
II. 1957–1964: A forradalom leverése után az „aki nincs ellenünk, velünk van” elv érvényesült. Megjelentek a párizsi divattudósítások. 1959-től Németi Irén a főszerkesztő, 1964-től a címlap és néhány belső oldal is megszínesedett.
III. 1965–1972: Egyre népszerűbb volt a Nők Lapja, először lépte túl a heti 500 000-es, majd a 600 000-es példányszámot.
IV. 1973–1979: 1977 szeptemberének végén a Nők Lapja csúcsot döntött, több mint 900. 000 példányban jelent meg rendszeresen.
V. 1980–89: 1986-ban nyugdíjba vonult Németi Irén, és Révai Valéria lett a főszerkesztő. A lap bátrabb, politikusabb, jól tükrözte a korszak gondolkodását, hangulatát. Több neves alkotó művészeti alkotása jelent meg a lapban.
VI. 1990–2010: A rendszerváltozás után a lap is a szabadság útjára lépett. Ma semmilyen politikai, ideológiai vagy pártkötődése nincs. 1991-ben a lap beolvadt a VICO birodalomba, majd 2000-ben a VNU Budapest Rt., a Sanoma Budapest Zrt. jogelődje vásárolta meg.
Jelenleg a Sanoma Budapest Zrt. a Nők Lapja kiadója, amelynek ez a második legnagyobb példányszámban eladott magazinja (a Story után). 2011-ig a főszerkesztő Molnár Gabriella volt majd őt váltotta a jelenleg is ebben a munkakörben dolgozó Vékási Andrea.
Társkiadványként a Nők Lapja Évszakok, a Nők Lapja Konyha, a Nők Lapja Esküvő és aNők Lapja Psziché említhetők. 2004-ben exkluzív album jelent meg Nők Lapja Nosztalgiacímmel, melyben a 70-es évek példányaiból szemezgetnek a szerkesztők.
A sípszó után hagyjon üzenetet!