|

Utánpótlás asztalitenisz verseny

Szerző: Rumi László, – 2012-05-07 08:04:13

2012.évi Kelet Magyarországi Asztalitenisz Utánpótlás Egyéni Bajnokság

29-én rendezték meg a Kelet és Nyugat Magyarországi versenyt két helyszínen, de egy időben, hogy egy versenyző csak az egyiken tudjon részt venni.

A Kelet Magyarországit Kecskeméten a Kertészeti Főiskola Sportcsarnokában 12 asztalon rendezték meg.

Az Újonc II. korcsoportban (2001-2002) Kalocsáról Szilasi Flóra indult, aki a selejtezőkből vereség nélkül első helyen jutott a főtáblára, ahol egészen a döntőig jutott. A döntőben 3:1 arányban alulmaradt a Miskolci Sportiskola tehetséges versenyzőjével (Menkő Veronika) szemben, így ezüstérmet szerzett.

Az Újonc Összevont korcsoportban, ahol már 12-13 éves lányok is indultak, Flóra csoport másodikként jutott a főtáblára. A kedvezőtlen sorsolás miatt a  nyolc közé jutásért ismét összekerült a II. korcsoport győztesével, sajnos most sem tudta legyőzni a miskolci kislányt, így 9-16. helyen végzett.