Telefon: 78 KORONA
SMS: 30 2 KORONA
E-mail: info@koronaradio.hu
Már nem csak az ellenzék, hanem a közvélemény is vágja a fát Kan Naoto (képen) japán miniszterelnök alatt. A Nikkei üzleti napilap által készített felmérés szerint a megkérdezettek 70 százaléka szeretné a kormányfő távozását, és ugyanennyien állítják azt is, hogy a kormány válasza elfogadhatatlan volt arra a katasztrófahelyzetre, amelybe a Fukusima 1 atomerőmű került a március 11-én kitört földrengés és az azt kísérő cunami nyomán.
A felmérésen túl kellemetlen pillanatokban volt része a miniszterelnöknek a parlamentben is, ahol az ellenzéki Liberális Demokrata Párt (LDP) politikusai támadták. Többek között azért a malőrért, hogy ez újságírói kérdésre azt kellett válaszolnia, semmire nem emlékszik abból a kísérletből, amely egy fukusimaihoz hasonló nukleáris baleset szimulált tavaly. Látjuk, hogy keményen dolgozik és nehéz időket él át. De sokan kérdezik, jó vezető-e. Lehet, hogy ő így gondolja, mások azonban nem szólította fel távozásra Kant az ellenzék.
Az üzemeltető TEPCO vállalat vasárnap jelentette be, hogy reményei szerint hat vagy kilenc hónap múlva stabilizálhatják a Fukusima 1 reaktorait. A közvélemény tetszését ez sem nyerte el túlságosan főleg az nem, hogy az atomerőmű körzetéből kitelepítettek visszaáramlása legkorábban fél év múlva kezdőshet. A Mainicsi című napilap Semmilyen konkrétum címmel tudósított a tervről, a Nihon Keizai pénzügyi lap pedig azt írta: A nukleáris menetrend nincs eléggé tekintettel a lakosokra. A közvélemény-kutatási eredmények szerint ugyanakkor a többség támogatja, hogy adóemelésből fedezzék az újjáépítést.
A Richter-skála szerinti 9-es erősségű földrengés és a cunami egyébként a
legnagyobb kárt okozó természeti katasztrófa a világon; az újjáépítési
költségeket 300 milliárd dollárra becsülik. A halottak száma hivatalosan több
mint 13 ezer, tízezrek pedig még mindig földönfutóként, átmeneti szállásokon
tengődnek.
A sípszó után hagyjon üzenetet!