Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Szlovák Kupán aranyérmes a kalocsai szakosztályvezető

Szerző: Mike Szilvia, – 2014-08-25 13:15:19

A szlovák magyar hazár közelében, a Gömöri-mészfennsíkon rendezték meg nem régiben a Szlovák Karszt Kupa Nemzetközi Tájékozódási Futóversenyt.

Illusztráció!

Itt 21 országból majd’ 700 versenyző állt rajthoz, köztük a kalocsai tájfutók is. A sziklás, nehezített terepen Déneséknek nem volt könnyű dolguk, és és még a nap is tűzött rájuk. A versenyen vadászrajttal indították a futókat, vagyis az előző futamok összesített időeredményéknek megfelelően. Ez nem okozott gondot a rutinos kalocsai szakosztályvezetőnek, Dénes Zoltánnak, aki magabiztosan nyerte az első 4 futamot így az utolsó napon is a dobogó legfelső fokára állhatott. Bartók Katalin saját kategóriájában második lett, hozzá kell tenni, mindössze 4 mp-el maradt le az elsőtől. Mellettük Dénes Ildikó 7., Kopasz Róbert pedig a 12. helyen végzett.