Telefon: 78 KORONA
SMS: 30 2 KORONA
E-mail: info@koronaradio.hu
Október 2-án ünnepli hatvanadik születésnapját Gordon Sumner, akit Sting művésznéven ismert és kedvelt meg a zeneszerető közönség. Az MTVA-Sajtóadatbank portréja:
Az órák után helyi dzsessz-együttesekben bőgőzött, ekkoriban kapta a Sting (fullánk) becenevet, mert kedvenc fellépő ruhájában, egy fekete-sárga csíkos pulóverben úgy nézett ki, mint egy mérges darázs. Vagy fél tucat együttesben megfordult, mire 1977-ben a jó sors összehozta Stewart Copeland dobossal és Andy Summers gitárossal. A többi rocktörténelem, a Police újhullámot, punkot, popot, reggae-t egyedien vegyítő zenéje meghódította a közönséget, a Message In A Bottle, a Walking On The Moon, az Every Breath You Take meg sem állt a listák tetejéig. Az általában elektromos bőgőn játszó Sting vállalta a trióban az énekesi szerepet és szerzőként is jeleskedett.
Már a Police után egy évvel kiadta a The Dream of the Blue Turtles című lemezét, ezt követte a Bring On the Night, mindkettő remek dzsessz-zenészek bevonásával készült. A Nothing Like the Sunt anyja emlékének szentelte, ezt az apja elvesztése ihlette Soul Cages követte. Rajongóit nem kényezteti különösebben, elmélyült munkával csiszolgatott albumai két-három évente látnak napvilágot.
A zenélés mellett számos más elfoglaltsága van: színészkedik színpadon és filmen (szerepelt a Dűne című sci-fiben, egy Frankenstein-filmben és Guy Ritchie A ravasz, az agy és két füstölgő puskacső című akció-vígjátékában), lelkes környezetvédőként kampányol a dél-amerikai esőerdők megmentéséért, az emberi jogok elkötelezett harcosa. Ez utóbbi minőségében jutott el először 1988-ban Budapestre az Amnesty International turnéval. Azóta még hatszor járt itt, 2004-ben negyedmillió ember előtt lépett fel a Kapcsolat koncerten, tavaly a Londoni Filharmonikusokkal, idén a Budafoki Dohnányi Zenekarral koncertezett.
A sípszó után hagyjon üzenetet!