|

Sikeres szereplés a XIII. FINIS BVSC Kupa Nemzetközi Úszóversenyen

Szerző: Rumi László, – 2012-05-16 13:11:27

Május 5-én 25 egyesület 260 sportolója, köztük 8 kalocsai vett részt ezen a rangos versenyen.  A kezdeti félelmek és izgalmak ellenére kimagaslóan jó helyezések születtek, hiszen 15 dobogós helyezést zsebeltek be versenyzőink. Tompai Gábor edző elégedetten és büszkén irányította a fiatalabb korosztályt is a díjátadásokra. Jó volt érezni és látni a boldogságot az érmek és oklevelek átvételekor, ugyanis oklevélből is kijutott, szám szerint hét. Busa Attila vezetőedző is kalapot emelt a teljesítmények előtt, hiszen Budapesten ezt elérni igazán nehéz feladat. Azonban a számos első helyezés ellenére nem volt elégedett minden versenyző időeredményével. Néhány elért idő lehetett volna jobb is, mint például Matos Balázsé (1998), aki minden versenyszámát megnyerte, és négy aranyérmével a csapat legeredményesebb versenyzője lett. Megérdemli a dicséretet, de a száz métereken edzője még ettől is jobb időt várt tőle, annak ellenére, hogy ezzel a teljesítménnyel Balázs az országos ranglista 4-5-ik helyén áll. Ferenczi Anna (2001) a dobogó minden fokára felállhatott, szinte mindenben a maximumot gyújtotta, rendkívül fegyelmezetten és eredményesen versenyzett. Így lehetett 50 méter mellúszásban és hátúszásban is első, 50 méter gyorson és 100 méter háton második, valamint 100 méter gyorson harmadik. Lakatos Bence (2005) fiatal kora ellenére edzésmunkája kimagasló és rendszeres. Bence nagyon szeret győzni, és a legfontosabb, hogy nagyon tud úszni is. Ezen a versenyen ezt meg is mutatta, hiszen az 50 méter gyors, hát, és pillangó úszásban egyaránt második, míg az 50 méter mellúszásban harmadik lett. Csupán azért nem szerzett több érmet, mert nem indult több számban. Reméljük lendülete és kitartása nem csökken, és továbbra is ilyen örömteli lesz a versenyzése. Fekete Mátyás (1999) legerősebb száma a mellúszás. Ez alkalommal 50 méteren a harmadik, míg 100 méteren a negyedik lett. Gyorsúszása folyamatosan javul, már csupán 2-3 másodperces javításra van szüksége. Szabó Vivien (2000) fejlődésének az elmúlt időszak betegeskedései, és ezért edzés kimaradásai nem tettek jót. Sajnos időeredményein ez meg is látszik. Ennek ellenére 100 méter gyorson másodikként ért célba, és dobogóra állhatott. A többi számában az ötödik helyen végzett, ami szintén nem rossz teljesítmény, ám azért van mit bepótolnia. Horváth Bendegúz (2000) és Horváth Zsombor (2003)is kiválóan versenyzett. Bendegúz egy kicsivel csúszott le a dobogóról az 50 méteres mellúszásban, ahol negyedikként zárt. Zsombor is a kezdők között van, az ő edzésmunkája is kiemelkedő, időeredményei szépen javulnak, és legalább olyan fegyelmezett, mint az előbb említett Bence, sajnos azonban Zsombor korosztálya jóval erősebb. Rusenkó Luca (2001) a mellúszásban és pillangóban jól szerepelt, és pontszerző helyen ért célba. A gyorsúszás az, ami nála is gyenge. Mindezek után várjuk a következő versenyt, amelyet Kiskunfélegyházán rendeznek a következő hétvégén. Reméljük a gyerekek teljesítményén nem látszik majd meg az a két hét szünet, amelyre az uszoda karbantartás miatt kényszerültek.

Szeretnénk megköszönni a Nagyasszonyunk Katolikus Intézmény vezetésének a gyors, és a jelek szerint hatásos támogatást, amellyel segítették az egyesület munkáját. Köszönjük, hogy a tornatermük biztosításával lehetővé tették a gyerekek szárazföldi edzéseit.