|

OB-kvalifikációt nyert több kalocsai birkózó

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-09-21 13:52:22

A Kalocsai SE utánpótlás birkózói hétvégénn Tiszakécskén álltak szőnyegre. A megmérettetés egyben kvalifikációs verseny is volt a Diák I, illetve a Diák II korosztályúak országos bajnokságára.

Diák II-ben, 32 kg-ban Zsemberi Hermann első helyen végzet, beszállókártyát nyert az Országos Bajnokságra. Ebben a súlycsoportban indult Hajnal László is, aki a csoportmérkőzések folyamán nem tudott tovább jutni, így kiesett. A Diák I-es korosztályban, 54 kg-ban indult Hajnal Amanda, aki a dobogóról lecsúszva a 4. helyen végzett. 69 kg-ban Tűri Krisztián magabiztos győzelmeivel a dobogó legfelső fokára állhatott és szintén továbbjutott az OB-re. Mellette 76 kg-ban Elekes Zoltán ezüstéremmel tért haza Tiszakécskéről.