Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Érmet igen, VB kvalifikációt nem szerzett Bagó Tibi

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-09-21 13:48:48

A Kalocsai SE Birkózó Szakosztályának versenyzője és egyik edzője Bagó Tibor indult a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon Egerben.

Tibi mind szabad- és mind kötöttfogásban birkózott és mindkét kategóriában dobogóra állhatott. A verseny azért is volt fontos, mert aki megnyeri ezt a versenyt, az automatikusan kvalifikálja magát az egyetemi világbajnokságra, Törökországba. Tibi a maga 90kilojával 98 kg-ban birkózott. Kötöttfogásban harmadik helyen végzett, míg szabadfogásban körbeverés alakult ki. Tomin Márton válogatott kerettag pontozással legyőzte Wittmann Kristófot, aki két hete 3. lett a junior korosztályúak világbajnokságán. Tibinek sikerült 12-12-nél tussal legyőznie Tomint, de mivel 2 meccs múlva ismét ő birkózott és ezen a napon Tibinek ez már a 8. mérkőzése volt, így a VB bronzérmes Wittmannal nem bírt el. Az első menetben még vezetett ellene 4-0-ra, de elfáradt és a 2. félidőben Wittmann betusolt. Így sajnos Tibi a 2. helyen végzett, lemaradva az isztambuli világbajnokságra szóló kvótáról.