Az MTVA közleménye szerint a július 27. és augusztus 12. között megrendezett ötkarikás játékok eseményeivel az összes közszolgálati csatorna foglalkozott: az M1 és az M2 csatornán egyenként 215 - jórészt élő közvetítés -, a Dunán 40, a Duna Worldön pedig 80 órányi összefoglaló volt az eseményekről. Mindez összesen 550 óra műsoridőt jelentett a négy tévécsatornán, emellett a Kossuth Rádió napi 16 órában közvetítette az olimpiát.Az M1-en az egy nézőre jutó napi átlagos tévénézési idő a március-májusi időszak 64 percéről az olimpia 16 versenynapja alatt 108 percre növekedett, ami 69 százalékos bővülést jelent.
Délutánonként az olimpia nézettsége 200-300 ezer, míg az esti órákban 300-400 ezer nézővel haladta meg a csatorna tavaszi átlagos nézettségét. Kiemelték: a játékok ideje alatt az M1 hétvégi átlagos napi nézettsége 80 százalékkal növekedett a tavaszi nézettségi értékekhez képest.
A közmédia tévécsatornái összességében jelentős növekedést könyvelhettek el.
A tavaszi közönségarányhoz képest egész napra együttesen 77 százalékos, főműsoridőben 85 százalékos növekedést produkáltak. A teljes adásnap és a főműsoridő tekintetében egyaránt a nézők körülbelül 23 százaléka választotta valamelyik közszolgálati tévéműsort. Az M1 önmagában is piacvezető pozícióba erősödött az olimpia 16 versenynapja alatt - hangsúlyozták.
Az átlagos nézőszámokat jóval meghaladták a magyar versenyzők kiemelkedő teljesítményét ígérő versenyszámok közvetítései, ilyenkor nem voltak ritkák a 700-800 ezres nézőszámok sem.
A legnézettebb sportesemény a 200 méteres férfi mellúszás eredményhirdetése lett augusztus 1-jén, amelyet csaknem 1,4 millióan néztek meg, ezt követte a 200 méteres női pillangóúszás döntője, ezt 1,337 millióan követték nyomon.Milliós nézettséget ért el emellett a férfi kalapácsvetés döntője, illetve az úszó és az atlétikai eseményeken kívül két magyar olimpiai bajnok, Szilágyi Áron és Berki Krisztián eredményhirdetése is - olvasható a közleményben.
hirado.hu
A sípszó után hagyjon üzenetet!