Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Minden úszónk dobogóra állt a Kuchika Emlékversenyen

Szerző: Mike Szilvia, – 2017-06-16 11:12:48

Idén immáron 14. alkalommal rendezték meg Kiskunfélegyházán a Kuchinka Vilmos Úszó Emlékversenyt, ahol a közel 100 versenyző között hagyományosan rajtkőre álltak a Kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület versenyzői is.

Busa Attila tanítványai ahányan voltak, mindannyian dobogóra álltak. A lányoknál Jakab Csenge mellúszásban, gyorson arany, míg háton ezüstérmet szerzett. Bolvári Vivien mellen első, gyorsban, háton és pillangón pedig második lett. A korosztályának legjobbjának járó kupát is hazahozó Dorusák Dorina mellen, gyorson és háton mindenkit maga mögé utasított, míg pillangóúszásban csak egy társa végzett előtte, így második helyen ért célba.

A fiúk között Jakab István pillangón első, gyorson és háton második, mellen pedig 3. lett. Tóth Ernák mellen, gyorson és háton az élen végzett, míg pillangón ezüstérmet szerzett. A korosztálya legjobbjának járó kupával is hazatérő Lakatos Bence mind mellen, gyorson, háton és pillangón is aranyérmet hozott haza.