Ismét tatamin a Csörgő testvérek

Szerző: Mike Szilvia, koronaradio.hu – 2014-01-20 17:25:19

A közelmúltban Érden rendezték meg a birkózók nagy hagyományú találkozóját.

Vilmos 4 pontos dobása a 6. másodpercben - Csörgő Tibor,Facebook

A nemzetközi versenyen ott volt hazánk utánpótlásának színe java, valamint Ukrajnából, Szlovákiából, Romániából és Szerbiából is érkeztek sportolók. A Kalocsai Sport Egyesülettől az édesapja edzette Csörgő Vilmos is tatamira állt. Vilmos 69 kg-os kategóriában indult, nála olykor 5-6 kilóval is nehezebb ellenfelei között. A kalocsai versenyző célja a sérülés mentes helytállás a nála nehezebb sportolók súlycsoportjában. Kellemes meglepetésre Vilmos mindössze kétszer talált legyőzőre a népes nagyobb súlyú nemzetközi mezőnyben, és összesítésben az ötödik helyen végzett.

Csörgő Hugó

Vilmos testvére, Hugó elsőéves serdülőként, a 42 kilóban indult. A mezőnyben csak kizárólag a súlycsoport tavalyi abszolút bajnokától, a ranglistavezető idősebb OB és Diákolimpiai Bajnoktól szenvedett vereséget, de itt is igen szoros küzdelemben. A többi meccsét gyakorlatilag tussal nyerte és csont nélkül szerezte meg a harmadik helyet.