|

Gátfutás a környezetvédelem jegyében

Szerző: Mike Szilvia, – 2014-06-17 11:42:30

Azt a szót, hogy kánikula, nem ismerik a kalocsai és a környékbeli futók, akik múlt szombaton lefutották Meszesen a három illetve hat kilométeres távot a 12. Környezetvédelmi és Vízügyi Futónapon.

Forrás: kalokornyezet.hu

Idén több mint 70-en vették nyakukba a töltést. A legfiatalabb futó a 8 éves Víz Domonkos Volt, a kilométerek veteránja pedig a 77 éves Dr. Gelléri Dezső.

A hölgyeknél Schulcz Viktória a 3 illetve a 6 kilométeren is elsőként ért a célba, mögötte a rövidebb távon Kállai Vivien, és Dénes Réka, a 6 kilométeren Hegedűs Krisztina és Romsics Éva végeztek.

A férfiak mezőnyében a rövid szakaszon a Kalocsai Tájfutók vezetője Dénes Zoltán szakíthatta át a képzeletbeli célszalagot, míg Fekete Mátyás a második, Szalontai Zsolt pedig a harmadik helyen végzett. A hosszabb szakasz legjobbja Domján Ferenc lett, míg mögötte Baksa Csaba és Bensinger Ralf értek a célba leghamarabb.