Segíthetek jobb kicsi

FM100-blog

Celldömölkön ültek asztalhoz a Logikusakk versenyzői

Szerző: Rumi László, – 2011-07-11 09:55:58

Celldömölkön rendezte meg a Magyar Sakkszövetség a 2011 évi korcsoportos országos sakk bajnokságot utánpótlás korúak számára. Ez a Korcsoportos Magyar Sakkbajnokság már évek óta az egyik kiemelkedő rendezvénynek számít, hiszen ezen dől el, hogy kik képviselik Magyarországot a korcsoportos Európa, és Világbajnokságokon, amelyet várhatóan október és november hónapban rendez meg a Nemzetközi Sakk Szövetség.

Közel 60 egyesület 400 sportolója vett részt a megmérettetésen.

Kalocsa városát a Logikusakk  Oktatási Kulturális és Sportegyesület  sakkszakosztályából 1 fő  képviselte. A 16 éven aluli fiúknál 57  fő nevezett, ebben a csoportban szerepelt Galambos Menyhért aki kiemelkedően teljesített, hiszen a 7 fordulóból megszerzett 3.5 pontjával a 9  helyen végzett. Eredménye azért is kiemelkedő, mert előzetesen a 12  helyen volt rangsorolva értékszám szerint és a jóval magasabb értékszámmal rendelkező versenyzők ellen sikerült döntetlent kiharcolnia. Az utolsó forduló előtt még esélye volt a dobogós helyezésre de elszenvedte az egyetlen vereségét ezért a holtversenyek miatt a 9. helyen végzett.