|

17. lett Zolta a Diákolimpián

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-02-18 14:41:00

Február 14-én asztalitenisz diákolimpiai országos döntőben a Nagyasszonyunk Katolikus Általános Iskola tanulója, a KSE utánpótlás korosztály tehetsége, Vida Zolta, állt asztalhoz, hogy iskoláját, városunkat és megyénket képviselje.

Az első, tatai ellenfelét 3:0-ra győzte le, majd a szegedi vetélytársával nagyot küzdött, de a döntő szettben 14:12-re kikapott. A fájó vereség sajnos kihatott Zolta soron következő meccsére is, melyen 3:0 arányban alul maradt az egyébként verhető baranyai játékossal szemben. Az utolsó mérkőzésnek tétje már nem volt, hiszen az ötből csak kettő jutott a főtáblára. Nehéz volt lelket önteni Zoltába, mivel az asztal másik oldalán álló budapesti pingpongos vereség nélkül várta az összecsapást. Sajnos a bravúr most  nem sikerült Zoltának, pedig 0:1-ről fokozatosan javuló játékkal még  2:1-re fordított és döntő szettre kényszerítette a rendezvényen veretlenül végző sporttársát. Később, az ebből a csoportból továbbjutó kettő foglalta el a dobogó első két fokát, míg Zolta a 17. lett. Sovány vigasz, de ezen a napon egyedül csak Zolta tudott két szettet elvenni a budapesti bajnoktól!