|

Világbajnok lett a kalocsai karatéka

Szerző: Mike Szilvia, – 2018-06-27 10:00:00

Mint arról korábban már beszámoltunk, a KSE karatékái közül nyolcan léphettek tatamira a Kyokushin Karate VB-n. A Kalocsai „Fiatal Oroszlánok” a szombaton reggel héttől este tízig küzdöttek a világbajnoki címekért.

A nap végén a dobogó legmagasabb fokára állhatott, így a legnagyobb sikert érte el Mészáros Lili, aki junior Világ Bajnok lett. Serdülő nőknél Bessenyei Réka világbajnoki ezüstérmet szerzett, míg junior korcsoportban Dicsa Dorina bronzérmet szerzett, csakúgy, mint gyermek korcsoportban Jáksó Márkó.

Továbbá dicséretes a legfiatalabb versenyző, Matos Milán teljesítménye, aki IV. helyen végzett, illetve Szűcs Luca is szépen szerepelt, ő a junior korcsoportban V. helyet szerzett.

Mészáros Lili Junior Világ Bajnok a Kalocsai SE egyik legeredményesebb versenyzője 2009-ben 8 évesen kezdett karatézni, 2 kyu-s azaz barna öves versenyző, számos rangos verseny győztese, ma pedig már világbajnok.