Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Véget ért a serdülők bajnoksága

Szerző: Rumi László, – 2012-05-14 09:37:24

A Szalayné Sebők Éve Országos Serdülő Bajnokságban az utolsó fordulót rendezték. Az utolsó két tornán csapatunk a bajnokság végső 13-15. helyezésért küzdhet a Szolnok és a BSE csapataival. A Szolnok ellen kimondottan nyögvenyelős, szenvedős, rossz játékot produkált a Kalocsa, fejben igencsak rendezetlen volt a több kezdőjét is nélkülöző csapat. Ennek ellenére a simának mondható 3:0-s győzelemnek egyetlen magyarázata van: az ellenfél még rosszabb volt, rutintalanabb csapatunknál és rengeteget hibázott.

A BSE ellen már sokat javult a játék, a korábbi gyenge forma kevés lett volna a fővárosi csapat ellen. Az első két szett biztos kalocsai győzelme után a harmadikban megtorpant a KSE, és az ekkor lelkesebb ellenfél szettet rabolt, de ezután állva hagyták a BSE-t és csak 8 pontot engedélyezve biztosan nyerték a szettet és a mérkőzést 3:1-re. Így csoport győzteseként, azaz a Serdülő Bajnokság 13. helyén végzett a röplabda csapat. Bár lehet, hogy e korosztályos csapatunk kedvezőbb sorsolással végezhetett volna előrébb is, de ettől függetlenül nem volt eredménytelen az év számukra se, hiszen rengeteg tapasztalatot gyűjtöttek, e fiatalok fejlődése is jelentősen benne volt abban, hogy a Kalocsa NBII-es csapata tavasszal már sokkal jobb teljesítményt nyújtott, ami biztató a jövőre nézve.