Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Történelmet írt a 10 éves kalocsai úszó

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-08-12 11:21:09

A közelmúltban Budapesten rendezték meg az országos Delfintalálkozót, ahol 40 egyesülettől korosztályonként 90 versenyző is rajtkőre állt.

A Kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület versenyzői számára országos szintű versenyen és mezőnyben indulni mindig nagy kihívás, a körülményekhez képest azonban mindkét kalocsai induló jó eredménnyel zárt. Sőt, annak ellenére hogy a 10 éves Lakatos Bence térdfájásra panaszkodott, mégis dobogóra állhatott, ebben a népes mezőnyben, ráadásul két kategóriában is. Erre az egyesület életében még nem volt példa. Bence az 50 méter gyorson szerzett ezüstérmével és az 50méter mellúszáson szerzett bronzérmével történelmet írt. Az ifjú tehetség emellett 100 méter gyorson 5., 50 méter pillangón 9., 100 méter háton 16. lett. Dorusák Dorina 50 méter pillangón 39., 100 méter mellen 40., míg 50 méter gyorson 46. lett az országos mezőnyben.