|

Tizenhatodszor rendeztek Kalocsa Kupát tájfutóink

Szerző: , – 2015-10-05 13:38:03

A Kalocsai SE Tájfutó Szakosztálya szeptember 26-án és 27-én rendezte meg Kaskantyún a kétnapos országos rangsoroló versenyét, a XVI. Kalocsa Kupát.

Az ország minden zugából érkező 220 versenyző, 22 kategóriában mérte össze tudását. A mezőnyben számos válogatott, és külföldi versenyző is rajthoz állt a Kaskantyúhoz közeli erdőben. Az időjárás nem volt kedvező a futók számára, az első napon nagy esőben kellett futniuk. A szombati középtávú és a vasárnapi normáltávú futam között egy pörgős váltó futam színesítette a programot, itt közel 15 váltó küzdött a helyezésekért. A kalocsai tájfutók közül Borbás Ágota saját kategóriájának második legjobbja lett, Bartók Katalin 2., Dénes Orsolya 4., Csuka Dolli pedig 5. helyen végzett.