Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Siklóson bizonyítottak a homokmégyi judokák

Szerző: Mike Szilvia, – 2017-08-22 12:02:39

Siklóson a vár tövében rendezték meg a hétvégén a Tenkes Kupa Országos Rangsor versenyt, ahol a homokmégyi Kodokan Judo Egyesület judokái is tatamira álltak.

Az első nap Ferencz Dávid U18-ban és Felnőtt kategóriában indult U18 kategóriában a döntőben Horvát nemzetiségű versenyzőtől, míg a felnőtt kategóriában is a döntöben vereséget szenvedett, így mindkét kategóriában II. helyezett lett, míg Nagy Domonkos az U18-s korosztály bronzérmese lett. Romsics Liza első nemzetközi versenyén, felnőtt kategóriában bronzért vívhatott csatát, azonban a végén alulmaradt így a pontszerző 5. helyen végzett.

Ambrus Attila tanítványai közül hárman nemzetközi és országos címhez közel keményen harcoltak. Az U13-as korosztályban Barna Martina, U15-ben Kollár Anna és Ambrus Attila 2. helyezettek lettek, míg U13-ban Szőlősi Kármen 3. lett. Fekete Johnny és Markella Mìra a bronzért vívtak csatát, amit csak épphogy, de elveszítettek, így lemaradtak a dobogóról.