|

Ötödikként zárt a Qualisport Marokkóban

Szerző: Mike Szilvia, – 2014-10-15 14:30:55

Teljesítette az utolsó szelektív szakaszt, ezzel együtt a 2014-es Marokkó-rali versenytávját a Qualisport kamionos együttese.

Kovács Miklóséknak a hatból több szakaszon is gondjuk volt a Scania versenykamion lengéscsillapítóinak beállításaival, így a zárónapra az elsőszámú célkitűzés a kategória 5. helyének megőrzése volt. Az utolsó szelektíven a magyar trió 1 óra 59 perc 45 másodperces idővel végzett, ami a nap 6. legjobb kamionos eredménye volt, végeredményben pedig 23 óra 52 perc 33 másodperces összidejével a sárga monstrum megtartotta az 5. pozíciót is a rajtnál még 16 kamionból álló, a célig viszont 8 egységnyire fogyatkozó mezőnyben.

„Nehéz versenyen vagyunk túl” – értékelt a befutó után a pilóta, Kovács Miklós.

Nem a Qualisport volt a verseny egyetlen magyar indulója: az autósok között a 2014-es magyar bajnokpáros, Fekete Antal és Tóth György az Open kategóriában a 4. helyet szerezte meg a Toyota Hilux Overdrive-val.