|

Országos bajnok és Gyarmati Kupa győztes a kalocsai úszó

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-05-17 13:04:41

A Kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület sportolói három helyszínen versenyeztek az elmúlt hétvégén. A vízilabdások Békéscsabán játszottak, az úszók közül a nagyobbak az Országos Vidék Bajnokságon Kecskeméten, míg a fiatalok Hódmezővásárhelyen a IV. Gyarmati Kupán álltak rajtkőre 38 egyesület 400 versenyzője között.

Itt versenyzőink Busa Attila, edző nélkül voltak kénytelenek indulni a versenyen, Lakatos Bencét ez azonban nem nagyon zavarta, hiszen miután múlt héten a Jövő Bajnokai Program Országos Bajnoka lett 50m gyorsúszásban, ezen a hétvégén, Hódmezővásárhelyen sem talált legyőzőre. Bence emellett 50 pillangón és mellúszásban bronzérmet szerzett. Jakab Csenge bár ekkora versenyrutinnal még nem rendelkezik, ennek ellenére óriásit úszott, hiszen 50 háton, mellen és gyorson ezüstérmet szerzett, valamint 100 méter mellen is a dobogó 3. fokára állhatott fel.