|

Nemzetközi tatamin startolt a judo versenyszezon

Szerző: Mike Szilvia, – 2014-09-15 13:56:20

Szombaton, Szegeden a Regionális Judo Versenyen és a Serdülő Euroligában állt tatamira a Homokmégy Kodokan Judo SE 12 judokája. Vezetőjük Amburs Attila pedig bíróként lépett elő.

Közel 500 versenyző mérkőzött, köztük osztrák, szerb, román és horvát csapat is. A homokmégyi judokák közül Szőlősi Kármen sorra nyerte a küzdelmeket, majd a döntőben kikapott, így a 2. helyen sikerült végeznie.

Vargacz Bence a IV.lett, Markella Mira  pedig a dobogó legfelső fokára léphetett.

Fekete Johnny 36kg-ban sorra nyerte Iponnal a mérkőzéseit, így korosztályának bajnok lett. Ferencz Dorka bronzérmet szerzett, míg ifj. Ambrus Attila a döntőben egy szerb judokával a hosszabbítás utolsó 10 másodpercben lábra fogott, intést kapott, így a szerb versenyzőt hozták ki győztesként.

Kovács Aletta a III. helyezésig jutott, Katus Márk pedig kiesett a mezőnyből, és így járt a serdülők között Sereg Péter és Ferencz Patrik  is. Ferencz Dávid Sándor 81kg-ban több Ipponos győzelme után a 2. helyen végzett. Horváth Ákos   +81kg-ban indult, ahol a IV. pontszerző helyen végzett.