|

Nemzetközi tatamin a homokmégyi judokák

Szerző: Mike Szilvia, – 2014-09-03 10:25:16

Augusztus 31-én Siklóson rendezték meg a XIII. Tenkes  Kupán és Nemzetközi Judo versenyt, ahol a homokmégyi Kodokan Judo Egyesülett judokái is tatamira álltak.

A versenyre 7 ország 51 egyesületének 378 versenyzője nevezett. Voltak sportolók Szerbiából, Horvátországból, Szlovéniából, Romániából, Bulgáriából, Csehországból és Ausztriából is.

Ambrus Attila tanítványai közül a 2002-2003-ban születettek versenyében Czaga Levente 32kg-ban, míg  ifj. Ambrus Attila 36kg-ban küzdött.  Levente Ipponos győzelmét követően a II.  helyen végzett, társa, Attila pedig gyönyörű térdelő válldobását követően, leszorítással szerezte meg az Iponos győzelmet.Továbbjutása után vigaszágon az ötödik helyen végzett.

Szőlősi Kármen 33kg- ban 14.,  Markella Mira  36kg-ban pedig az ötödik helyig jutott.

Fekete Johnny 36kg-ban sorra nyerte Iponnal a mérkőzéseit, de sajnos a döntőben ellenfele Johnny pillanatnyi figyelmetlenségét kihasználva a küzdelmet megnyerte, így a homokmégyi judokának meg kellett elégednie a  II. hellyel.

A legidősebb versenyző, Ferencz Dávid Sándor -81 kg-ban lépett birkózó szőnyegre,  Ő is a II. helyen végezett.