|

Már Kína dűnéin a Qualisport

Szerző: Mike Szilvia, – 2017-07-16 09:45:59

Alaposan megdolgoztatta a Silk Way Rally nyolcadik versenynapja a Qualisport kamionos trióját. „Amikor megkaptuk az itinert és átnéztem, ennyi évnyi tapasztalattal a hátam mögött sem gondoltam, hogy ez egy sivatagos nap lesz - kezdte Czeglédi Péter navigátor.

Hibás volt az itiner, picit olyan érzésünk volt, mintha szándékosan ki akartak volna tolni a mezőny nagy részével…” – háborgott a dunaszentbenedeki különítmény komoly sivatagi tapasztalatokkal rendelkező navigátora.Kovács Miklós pilóta és alakulata 4 óra 50 perc 51 másodperces idővel teljesítette a távot, ami a kamionos kategóriában a 12. helyre volt elegendő. A monstrumok összesítésében továbbra is a 9. pozíciót birtokló csapat versenyzője a navigátorhoz hasonlóan bosszúsan összegzett a nap végén: „még sohasem mentem ilyen óriási dűnéken, pedig a Szaharában edződtünk. Csak a port szívtuk egész nap. Nagyon keményre szabták ezt a napot a szervezők. Ránkfér a hétvági pihenő!