|

Könnyed győzelemmel köszönt el hazai közönségétől a KKC

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-05-09 08:09:43

A Kalocsai KC NBII-es felnőtt gárdája szombat este az utolsó hazai mérkőzését vívta a szezonban.

A címvédő mieink a bajnokság utolsó két fordulójában nem hibázhatnak, ha szeretnének a dobogó harmadik fokán végezni a NEKA és a Pécs együttese mögött. A Kolics gárda ellenfele pont az a Pécs volt, akik már biztos ezüstérmesek az idén.

Pontosan az a Pécs, amely keretében több magasabb osztályban is számon tartott játékos is van, nem az, aki szombaton hozzánk látogatott. A Pécs NBI/B-s gárdája ugyanis otthon játszott a Balatonfüred ellen, így a mieink egy lelkes, de igen fiatal, cserejátékos nélküli csapatot fogadtak az utolsó hazain, akik ellen 38-19-es egyértelmű győzelmet aratott a Kolics János vezette KKC. Az edző így fiatal játékosainak is lehetőséget adott a pályán, akik meg is hálálták a mester bizalmát.

Utolsó hazai meccsükön a Szvétek Balázs vezette juniorok is győzelemmel zártak. 16-13-as félidei eredmény után 33-27 arányban győzték le a vendég pécsi ifistákat. A KKC utánpótlás csapata az 5. helyen zárja idén a bajnokságot.