|

Két verseny újabb kiváló eredményekkel

Szerző: Rumi László, – 2012-03-26 09:29:47

a Kalocsai SE – Fűszerpaprika Zrt. birkózói két jelentős versenyen is szőnyegre léptek.

Nemzeti ünnepünkön Kiskőrös adott otthont a 2012. évi diák II, diák I és serdülő Délkelet – Magyarországi Területi birkózó bajnokságnak. Szakosztályunkat 6 sportoló képviselte s ebből 5 birkózó kiharcolta az országos döntőbe jutást.

Eredmények:

Diák II.kcs. (2001-2002-ben szül.)                29 kg   Katona Olivér     III. hely

42 kg   Elekes Zoltán      III. h, úgy,

hogy Ő 2003-as születésű.

50kg   Rigó Renató           I. helyezés,

Ő pedig mind a 4 mérkőzését

tussal nyerte meg.

Edző:  id. Elekes Endre

A másik versenyt március 17-én Pestszentlőrincen rendezték id. Növényi Norbert tiszteletére. A meghívásos nemzetközi női, mely egyben rangsorverseny is volt, Szlovák, Szerb, Osztrák hölgyek mellett a teljes Magyar mezőny is szőnyegre lépett.

Szakosztályunkat itt 2 lány képviselte igen sikeresen.

A diák kategória 56kg-ban Elekes Emese I helyezést ért el úgy, hogy minden ellenfelét az első percben tussolta ! Ezzel a remek teljesítménnyel elnyerte korosztályának legjobb különdíját is.

A serdülőknél 56 kg-ban Mihályi Kamilla nagy meglepetést szerzett a III. helyezésével. A bronzéremért való mérkőzésén a tavalyi országos bajnokot győzte le tussal ! Nagy siker, hiszen ez volt élete első komoly versenye.

Gratulálunk a két lánynak és edzőiknek id. és ifj. Elekes Endrének.