Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Két bronzzal tértek haza a kalocsaiak a Sumo EB-ről

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-06-30 16:01:17

A közelmúltban a macedóniai Stip városában rendezték meg a Sumo Európa Bajnokságot. Városunkban e sportág képviselői mindezidáig egyéni felkészülést folytattak, vagy épp más város egyesületi tagjaként edzettek.

Az érintett Csörgő család idén a maguk alkotta Mozaik Sport és Szabadidősport Egyesület képviseletében készültek az EB-re. A sportcsaládból ketten kvalifikálták magukat a versenyre. Csörgő Vilmos Frigyes az U18-as korosztály 65 kg-os súlycsoportjában kemény mérkőzéseket vívott, majd a dobogó harmadik fokára állhatott fel a sumo EB-n.

Édesanyja, Horváth Éva tavaly csapatban Európabajnok lett, pedig az ötödik helyen végzett a 80 kg-os súlycsoportban. Idén azonban súlycsoportot váltott, és a 65 kg-os női kategóriában indult. Egy sajnálatos sérülés miatt Horváth Éva csapatban nem tudott iduli, egyéni versenyben azonban vállalta a megmérettetést és a végén, Vilmoshoz hasonlóan szintén a harmadik helyen végzett.