|

\"kalocsai testvérharc\" a dobogóért Karcagon - Karate

Szerző: Gábor János, – 2013-10-30 11:35:15

Október 26-án, Karcagon rendezték meg a „XIII Nagykun Kupa” Nemzetközi  Karate Bajnokságot.

A 350 versenyző között a Kalocsai Kyokushin karate szakosztály karatékái is tatamira álltak. Az ifjúsági korcsoportban izgalmassá tette a versenyt, hogy két kalocsai Szőnyi Andor és Dudás Roland egy súlycsoportban, 80 kg-ban indultak, így egy igazi testvérharcban dönthették el a legjobb 4 között a dobogós helyek sorsát.  A küzdelemből Szőnyi Andor került ki győztesen, ő lett a második, Dudás Roland pedig a harmadik helyen végzett.  Hegedűs Andris a 70 kg-os súlycsoportban szintén a harmadik helyezést érte el.

Kereki Zsolt kezdő versenyzőként igazán férfiasan küzdött a felnőtt férfiak +80 kilogrammosok mezőnyébe egy rutinosabb és 40 kg-mal súlyosabb ellenféllel szemben. A küzdőidőt végigharcolva, bírói döntéssel maradt alul.  Kiss Balázs fiatal versenyzőként, első ifjúsági versenyén vett részt. Bár helyezést ő sem ért el, de becsülettel küzdött első megmérettetésén.