|

Ismét dobogón a kalocsai birkózó edző

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-04-25 16:00:00

Egerben rendezték meg a 2015-ös év Magyar Egyetemisták és Főiskolások Országos Birkózó Bajnokságát, ami az egyik kvalifikációs verseny volt a jövőre megrendezendő főiskolások és egyetemisták világbajnokságának.

Bagó Tibor, a Kalocsai Spot Egyesület Birkózó Szakosztályának edzője és versenyzője állt tatamira annak köszönhetően, hogy a tavalyi évben szerezte meg végbizonyítványát az Eötvös József Főiskolán. A versenyen mind szabadfogásban és mind kötöttfogásban is megmérettethették magukat, ahol több nemzetközileg elismert versenyző is indult. Például az egyetemi világbajnokok Jäger Krisztián vagy Kozák István, vagy az idei évben az U23-mas Európa Bajnokság 3. helyezettje Nagy Mihály is, aki szabadfogásban 86 kg-ban meg is nyerte súlycsoportját. Ugyanebben a súlyban indult a kalocsai birkózó is, aki a dobogó 3. fokára állhatott.