Külföld

Hosszú, Cseh és Kapás is dobogóra állhatott

Szerző: Korsós Éva, forrás:klubradio – 2016-08-13 07:13:05

Két ezüstöt és egy bronzérmet szereztek a magyar úszók magyar idő szerint szombat hajnalban a riói olimpián.

Három aranyérme mellé egy ezüstöt nyert Hosszú Katinka a riói olimpián. A magyar úszó végig vezetett a női 200 méteres hátúszás fináléjában, ám a hajrában az amerikai Dirado 6 század másodperccel megelőzte.

Hármas holtversenyben Cseh László is ezüstérmes lett férfi 100 pillangón, miután az amerikai Phelps-szel és a dél-afrikai Le Clos-val századra azonos idővel csapott célba, győzött a szingapúri Schooling.

Érmet nyert Kapás Boglárka is, aki 800 gyorson harmadikként ért célba a világcsúccsal győztes amerikai Ledecky és a brit Carlin mögött.

A 4x100-as férfi vegyesváltó 9. lett, így éppen lecsúszott a fináléról. Molnár Flóra 25. lett 50 gyorson, Gyurta Gergely 19.. míg Rasovszky Kristóf 35. a férfi 1500 méteres gyorsúszásban.