Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Hetedszer is itthon tartották a CNC-Nagy trófeáját a homokmégyi judósok

Szerző: Mike Szilvia, – 2017-06-16 10:50:51

Immáron 7. alkalommal rendezték meg a Homokégy CNC-Nagy Judo kupát. A viadalon 11 judo egyesület képviselte magát. Összesítésben a 7. alkalommal is a Homokmégy Kodokan Judo Sportegyesület állhatott a dobogó legfelső fokára, Ambrus Attila tanítványai 14 aranyat, 19 ezüstöt és 3 bronzérmet dobtak a közösbe.

A 2. Helyen végzett a  Mórahalmi Judo SE, 3. Lett a Kiskőrös Judo SE. A Homokmégy KJSE legjobbja különdíját Ferencz Dávid Sándor kapta, a legidősebb résztvevő díját Fekete Attila Homokmégy Judos, a legfiatalabbét Budai Zsombor Mórahalmi Judos.

Az edzői és bírói tanács döntésé alapján a legszebb dobásért Szabó Bálint Kecskeméti Guri judosa, a legtechnikásabb versenyzői díjat pedig Tulkán Dávid Szegedi Judos kapta. A legsportszerűbb versenyzői díját a Kalocsai Rendőr Szabadidő SE- től Bálint András érdemelte ki.

Katus Márk Homokmégyi judoka 7. alkalommal szerzett bajnoki címet, most is 4 Ipponos győzelmet szerzett. A versenyen jelen volt Szabó Frigyes EB 3. helyezett a Varga Cseppek SE versenyzője, aki bíráskodót és a Homokmégyi Ferencz Dáviddal küzdött meg. A versenyen Óbudai Judo Club edzőjeként is jelen volt a homokmégyiek díszvendége, Ozsvár András hét dan-os judos, aki 1980. Moszkvai olimpia bronzérmese, Világbajnoki bronzérmes és EB 2. helyezett.