|

Gigamezőnyben versenyeztek a kalocsai úszók

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-05-04 11:32:42

Az elmúlt hétvégén Székesfehérváron, a 8-11 évesek nemzetközi kupa sorozatának második fordulójában álltak rajtkőre a kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület versenyzői.

A versenyen még soha nem látott mezőny gyűlt össze, hiszen 39 egyesület több mint félezer képviselője versenyzett. Az sem volt ritka, hogy korosztályonként 70-80 úszó is megmérettetett.

Busa Attila növendékeinek célja a legjobb 10-be jutás volt, azonban Jakab Csenge ezt messze túlszárnyalta, hiszen 50 méter mellen a dobogó harmadik fokára állhatott fel, emellett háton 7., gyorson a 10. helyen végzett. Bolvári Vivien 50 háton 40., mellen 19., míg gyorson, 48. helyen ért célba. Jakab István mellen 29., pillangón 35., gyorson pedig 39. lett.