Segíthetek jobb kicsi

Helyi sport

Finnországban szerzett bronzérmet a kalocsai birkózó

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-12-06 16:33:45

November 26-án a finn fővárosban, Helsinkiben állt szőnyegre a Kalocsai SE birkózó szakosztályának versenyzője, edzője, Bagó Tibor.

Tibi 86 kg-os súlycsoportban versenyzett. Első mérkőzésén a hazai, míg második meccsén a svéd ellenfelét múlta felül.  Ezután megállította egy orosz sportoló, később kiderült ő nyerte meg nagy fölénnyel a súlycsoport döntőjét is. Ezután Tibi tussal nyert egy újabb finn versenyzővel szemben. Ezt követően már a dobogó volt a tét, ahol a kalocsai versenyzőnek egy angol vetélytársával kellett farkasszemet néznie. A bronzmérkőzésen 8-3-as arányban győzte le ellenfelét, így a verseny végén a dobogó 3. fokára állhatott fel. Tibi a nemzetközi mezőnyben szerzett érem után sem pihen, egy hét edzőtábor után Észtországba utazott, ahol ma Tallin közelében versenyez a magyar csapat tagjaként.