|

Egymás ellen vívtak birkózóink Orosházán

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-10-21 12:20:07

Október 17-én, Orosházán rendeztek a Diák I.–es korosztály számára rangsorverseny, ahol az ország minden csapata indult. A Kalocsa SE Birkózó Szakosztályából hárman képviselték városunkat a több mint 200 birkózó között.

54 kg-ban Kakuk Máté és Hajnal József birkózott. Mindkettejüknek sikerült a 8 közé jutás, ám ott megállították őket, így a vigaszágon egymás ellen kellet küzdeniük, ahol Joci fölényes vezetése után Máté betusolta őt, így Kakuk Máté került ki győztesen, Hajnal Joci pedig 7. lett. Máté a bronzmérkőzésen a Csepel kiválóságával birkózott, aki országos versenyekről több érmet szerzett már. Versenyrutintalanságának köszönhetően Mátét nyertes helyzetből betusolták, így ő az 5. helyen zárta a versenyt. 69 kg-ban birkózott Elekes Zoltán, aki rögtön a nagy riválisával kezdett. Szoros meccsen, de kikapott így ő is a vigaszágon birkózhatott tovább, ahol bronzéremmel zárta a versenyt.