|

Egyéni és váltó OB ezüstérmes a kalocsai tájfutó

Szerző: Mike Szilvia, – 2016-07-12 13:25:11

Június 25-én és 26-án a szlovákiai Besztercebánya térségében rendezték meg az Országos Középtávú és Váltó Bajnokságot.

A két ország egyszerre indult a bajnokságon, így 1000 induló 65 szakosztály színeiben versenyezhetett a kemény terepen és a változékony időben. A váltón nem lehetett csak fél óra csúszással rajtolni a vihar miatt, de az eső mellett a nyári kánikula is megmutatta arcát és próbára tette a versenyzőket, köztük a Kalocsai SE tájfutóit is. A középtávú OB-n a hölgyek között ki-ki a saját korcsoportjában szép eredménnyel zárt. Dénes Réka és Dénes Ildikó 15., Rostás Anikó 12., Dénes Orsolya 23., míg Dénes Krisztina a 30. helyen végzett. A férfiak mezőnyében F40A kategóriában Kovács János 27., míg Borbás Nándor a 6. lett. F35A csoportban Nagy Viktor 10. Dénes Zoltán pedig ezüstérmesként a második helyen végzett.

A Váltó OB-n F105A korosztályban a Kovács János, Kiss Gábor Nagy Viktor trió hatodik lett, míg az F125A kategóriában a Borbás Nándor-Szakál Péter-Dénes Zoltán összeállítású kalocsai futóegyüttes ezüsttérmet szerzett.

Fotó: sportmenu.net