|

Film, premier

Budapesten léptek szőnyegre a birkózók

Szerző: Rumi László, – 2011-05-04 15:46:17

2011. 04. 29-én a diák II.kcs. fiú(240 résztvevő) és 30-án lányok versenyeztek diák I. és II. korcsoportban, a szabadfogású birkózó Diák Olimpia Országos döntőjében Budapesten, az ESMTK Krúj Iván birkózó sportcsarnokban.
A csodálatos birkózó csarnokot a verseny előtti napokban avatták fel. Névadója Kruj Iván leghíresebb magyar bíró, aki 9 olimpián bíráskodott.
három fiú képviselte a kalocsai iskolákat ahol a diák kettes korcsoport 26 kg-jában Katona Olivér harmadik helyezést ért el.

Az első nagy versenye volt, nagy ambícióval birkózott. Sajnos a csoport döntőben hibázott és az utolsó 5 másodpercben kapott ki egy ponttal a bajnoktól. A bronz mérkőzését tussal nyerte. Olivér a Kertvárosi Általános Iskola tanulója.

47 kg-ban Koprivanacz Kevin 5. helyezést ért el. Neki is az első nagyobb versenye volt, dicséretes a helyezése. A Kertvárosi Általános Iskola tanulója.