|

Bajnok lett a kalocsai birkózó

Szerző: Mike Szilvia, koronaradio.hu – 2014-02-12 18:43:53

Február 8-án, Kiskőrösön rendezték meg a Dél-Kelet Területi Diák és Serdülő Kötöttfogású Birkózó Bajnokságot.

illusztráció

A 165 sportoló között a Kalocsai SE birkózói is tatamira álltak. Ifjabb és idősebb Elekes Endre, valamint Hamzók József tanítványai közül 29 kg-ban Török Márk, 38-kg-ban pedig Kele András az ötödik helyen végzett. Míg 55 kg-os súlycsoportban két kalocsai is dobogóra állhatott: Tűri Krisztián bronzérmes lett, Elekes Zoltán pedig a kategória győzteseként végzett az élen.

Romsics Milán 50 kg-ban a negyedig, Horvai Miklós pedig a serdülők között 38 kg-ban az ötödik helyen végzett. Szépen szerepelt még Borbély Patrik, aki az 54 kg-os súlycsoportban végzett a negyedik helyen.

76 kg-ban Kanalas Pál bronzérmes lett. Két ezüstérmes kalocsai sportoló is dobogóra állhatott. 50 kg-ban Villám Patrik, 85 kg-ban pedig Szabó Dávid végzett a második helyen.