|

Aranyérmes a válogatott színeiben a kalocsai evezős

Szerző: Mike Szilvia, – 2017-06-21 13:40:26

Június 9-én kezdődött a 62.International Regatta Bled evezős verseny Szlovéniában. A KSE versenyzője, László Kíra női serdülő kettőpár evezősben a Ferencváros sportolójával Galcsó Flórával indult, mint magyar válogatott a 13 országot számláló megmérettetésen.

Kíráék oldalszéllel megküzdve nyerték az előfutamot, így bejutottak a másnapi döntőbe. Itt Kíra és Flóra kicsit nehezen kezdett, de az előre megbeszélt taktikát betartva, magabiztosan megnyerték a serülő kettőpár evezős döntő futamát. Az evezésüket látva, az utánpótlás szövetségi kapitányt megkérte Németh Zoltán kalocsai edző, hogy a lányokat nevezze be egyel magasabb korcsoportba, az IFI kettőpár evezősök közé is.. A KSE-FEC páros az előfutamban a 3. helyet szerezte meg. A döntő futamban Kiráék a közép mezőnyben haladtak majd erős hajrába kezdtek, és 2-3másodpercre megközelítették a 3. helyen lévő bolgár csapatot, akik észlelve Kíra és Flóra finisét, növelték a csapásszámukat és meg tudták tartani az előnyüket. A lányok ezzel 4. helyen zártak az ifik mezőnyében, nagyon kevéssel lemaradva a dobogóról.