|

A Mecsekben dupláztak tájfutóink

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-06-30 15:17:14

Június 20-án, Mecsekben, egészen pontosan Mánfa térségében rendezték meg az Országos Középtávú Tájfutó Bajnokságot.

A Kalocsai SE tájfutóinak bár remek időben, de nagyon nehéz terepen kellett helyt állniuk 76 szakosztály 965 versenyzője között. A legjobb eredményt Dénes Orsolya érte el, aki saját kategóriájában 6. helyen ért célba. Dénes Réka 17., Kiss Gábor 16., Baksa Csaba 17., Nagy Viktor 22., míg Horváth Norbert 12., Szakál Péter pedig 16. lett.

Másnap ugyanitt rendezték meg az Országos Váltó Bajnokságot is, ahol a Kalocsai SE tájfutói, 76 egyesület, 226 váltója között ragadtak itinert és állt rajthoz. A férfiak között a Kiss Gábor, Nagy Viktor, Horváth Norbert hármas a hatodik helyen végzett, míg a Szakál Péter, Kovács János, Baksa Csaba trió az 5. helyen ért célba. A hölgyek mezőnyében Dénes Réka, Dénes Orsolya és Halák Brigitta alkotta a kalocsai csapatot. Ők a 9. helyen futottak be.