|

A magyar Scania nélkül futott az Africa Eco Race mezőnye

Szerző: , – 2018-01-16 12:38:39

Befejeződött a 2018-as Africa Eco Race érdemi része: de sajnos a Qualisport kamionosai nem lehettek ott a mezőnyben.

Kovács Miklósék technikai okok miatt a mauritániai dűnék között ragadt pénteken. Az addig a kategória-összesítésben a 3. helyen állomásozó Torpedóban a kuplung adta meg magát. Miután újra üzemképessé varázsolták a sárga montrumot, nekivágtak az előző napon megkezdett táv hátralevő részének: a célállomásig is eljutottak, ám sajnos túl későn, így már nem vághattak neki az újabb penzumnak. „Bármennyire igyekeztünk, nem jött össze. Hálásak vagyunk mindenkinek, aki odahaza figyelt bennünket és szorított értünk. Fájdalmas, hogy így jártunk, mert nagyon közel álltunk a jó eredményhez.” – nyilatkozta a Qualisport Racing pilótája, Kovács Miklós, aki 2010-ben már megnyerte a kamionos kategóriát.

bár a 3. helyet birtokló magyar egyletnek stabil előnye volt az üldöző holland egységgel szemben, a versenykamion kuplungproblémái miatt elveszítették az esélyt arra, hogy folytassák a versenyt. 2011 után másodszor fordult elő, hogy értékelt eredmény nélkül voltak kénytelenek befejezni az Africa Eco Race-t. „Történjék bármi, ide eljutni mindig óriási élmény. Ezúttal is az volt, pedig semmi nem úgy alakult, ahogyan reméltük. A technikai problémánk után más célunk már nem lehetett, mint elhozni ide a magyar nemzeti lobogót, hiszen akármikor indultunk el eddig ezen a futamon, ezt mindig megtettük.– fogalmazott a célceremónia után Kovács Miklós.