|

A legjobbakat díjazták a sportbálon +GALÉRIA

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-03-02 14:24:32

Mint arról a KORONAfm100-on már hallott, négy év után ismét Sportbálon tüntették ki városunk tehetségeit.

A szombati mulatságon 52 sportoló kapott elismerő oklevelet, 15-en emlékkupát kaptak tavalyi teljesítményük elismeréseként és 51 kategóriában választottak év játékosát.

Kalocsa Város Legjobb Női sportolója címét a Kyokushin Karate Szakosztály karatékája Szűcs Luca kapta, aki tavaly Európa Bajnok, Kétszeres Magyar Bajnok valamint Diákolimpiai Bajnok lett.

A férfiaknál ugyanezt a címet Dénes Zoltán tájfutó érdemelte ki, aki az országos bajnokságokon nyújtott kimagasló teljesítményéért vehette át a trófeát.

Kalocsa Város Legjobb Utánpótlás Sportolója Lakatos Bence lett, aki a Kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület versenyzőjeként az Országos korosztályos ranglistát három versenyszámban vezeti, ezen kívül aranyjelvényes úszó valamint ötszörös megyebajnok.

Kalocsa Város legjobb edzőjének járó díját is az úszó fronton osztották ki, a 2014-es év legjobb trénere Busa Attila úszóedző lett.

A legjobb csapat, illetve szakosztály idén a Kyokhusin Karate Szakosztály lett Szűcs Zsolt sensei vezetésével, míg a legkiemelkedőbb utánpótláls csapat díját a Kalocsai SE junior röplabdásai kapták!

Kimagasló sportteljesítményért serleget kapott:

Kyokushin Karate sportágban Utánpótlás Európa Kupán elért 3. helyéért, és országos és nemzetközi bajnokságokon elért dobogós helyezéseiért: Kupsza Kaludia

Kyokushin Karate sportágban Nemzetközi és Országos bajnokságokon elért első és második helyezéseiért: Szűcs Bence

Kyokushin Karate sportágban országos és nemzetközi versenyen elért dobogós helyezéseiért: Szőnyi Andor

Íjászat sportágban a Dél Dunántúli Regionális Bajnokságon elért első és második helyezéseiért: Fonyódi Péter

Íjászat sportágban a Dél Dunántúli Regionális Bajnokságon valamint Örömíjász versenyeken elért harmadik helyezéseiért: Mezey Gabriella

Örömíjász versenyeken elért első és második helyezéseiért: Kocsis Adrienn

Birkózó sportágban országos bajnokságokon elért dobogós helyezéseiért: Greksa Máté

Tájfutás Országos Bajnokságon F35A kategóriában egyéni és csapatban elért kimagasló teljesítményéért: Borbás Nándor

Tájfutás Országos Bajnokságon F35A kategóriában egyéni és csapatban elért dobogós helyezéseiért: Nagy Viktor

Úszás sportágban országos és nemzetközi versenyeken elért eredményeiért: Busa Barbara

Úszás sportágban országos és nemzetközi versenyeken elért eredményeiért : Guzsván Hédi

Úszás és vízilabda sportágakban nyújtott kimagasló teljesítményéért: Fekete Mátyás

Evezésben, Mini 11 évesek országos ranglistáján elért 2. helyezéséért: Ferencz Panna

Evezésben, 14 éves tanulók országos ranglistáján elért 2. helyezéséért: Lovas Richárd

A 55 év felettiek Racketlon világbajnokságán csapatban elért 1. helyezéséért: Pásti Mihály

Sportágak legjobb sportolói:

Az Év Brazil Jiu Jitsusa, Nemzetközi versenyeken elért 3. helyezéséért - Dudás Roland

Az Év Barantása, Versenyen elért eredményeiért - Vesztergám Judit

Az Év Kyokushin karatékája - Mészáros Lili

Az Év MMA-sa, A X. Jitsu Fight Kupán (magyar bajnokság), valamint a XV. Harcosok Klubja versenysorozaton elért elért győzelmeiért -  Vimpek István

Az Év Íjásza, DDR Bajnokságon és diákolimpián elért első helyezéseiért - Jenei Endre

Az Év Siklóernyőse, Regionális célraszálló versenyen, valamint nemzetközi versenyen - Erdei István

Az Év Ejtőernyőse, Világbajnokságon csapatban elért 3. helyezéséért - Kollár Gábor

Az Év Merevszárnyú Repülőse, az Egyesületért végzett kimagasló munkájáért, valamint a versenyeken elért eredményeiért - Schelhorn Norbert

Az Év Off-Road Párosa, a Bács-Trophy Bajokságon elért eredményeiért  - Papp László; ifj. Papp László

Az Év Szabadidő Futója, a Kalocsai Földönfutók Egyesületéért tett erőfeszítéseiért - Lajkó Mónika

Az Év Up. Tornásza , Sugovica Kupán elért első helyezéséért - Andrékovics Balázs

Az Év Tornásza , Egyéni és csapatversenyeken elért első helyezéseiért - Dávid Sándor

Az Év Up. Birkózója, Országos Bajnokságon elért 2. helyezéséért, valamint országos diákolimpián szerzett első helyéért -  Elekes Zoltán

Az Év Birkózója, Szabadfogású országos bajnokságokon elért eredményeiért - Bagó Tibor

Az Év Evezőse, Országos  és nemzetközi versenyen elért kimagasló teljesítményeiért - Lázár Dániel

Az Év Tájfutója, Országos Bajnokságon elért kiemelkedő egyéni és csapat eredményeiért - Dénes Orsolya

Az Év Sakkozója, Diáksport Sakk, U16-os országos bajnokságon elért első helyezéséért - Kaczúr Flórián

Az Év  Up. sakkozója, a dr Bán Jenő sakk emlékverseny sorozat összetett versenyének korcsoportjában többszörös győztese. „Szőlőfűrt” Kupa FIDE nemzetközi érték számszerző versenyen első helyen végzett. a Sakk Nemzeti Csapatbajnokság II. osztályában kívló eredményeket ért el - Follardt Lőrinc

Az Év Úszója, aranyjelvényes úszó, megyebajnok - Ferenczi Anna

Az Év Vízilabdása - vízilabda sportágban nyújtott kimagasló teljesítményéért - Zsinka Áron

Az Év Up. Lovasa, Országos versenysorozatán elért kiemelkedő eredményeiért - Bolvári Anna

Az Év Lovasa, lovas sportágban elért kiemelkedő eredményeiért - Hajnal Franciska

Az Év Sportlövője, Eredményei alapján, sportpisztolyban és sportpuskában is I. osztályú minősítésű sportoló - Tóth Viktor

Az Év Asztalitenizezője, A 2013/2014-es megyei II. osztályú csapatbajnokságot nyert csapat legfiatalabb  tagja - Németh Dávid

Az Év up. Asztaliteniszezője, Az utóbbi időszak legtehetségesebb fiú versenyzője - Vida Zolta

Az Év Női Teniszezője, A Kalocsai Tenisz Egyesületben végzett kimagasló munkája elismeréseként - Sándor Henriette

Az Év Férfi Teniszezője, A Kalocsai Tenisz Egyesületben végzett kimagasló munkája elismeréseként - Vargacz Endre

Az Év Leány Diáksportolója, Országos döntő atlétikában, országos előselejtező kézilabdában - Fábián Emőke

Az Év Fiú Diáksportolója, Diákolimpiai Bajnoki Cím, nemzetközi atlétikai versenyen elért 2. helyezés - Bock Milán