Helyi sport

11 birkózó 12 érmet hozott haza

Szerző: Mike Szilvia, – 2015-05-27 12:56:42

Május 9-én, szombaton Enying adott otthon a Dunaújváros által rendezett centrumversenynek, ahol a Kalocsai SE fiatal birkózói is részt vettek. 11-en képviselték városunkat.

Diák II korosztályban, 26 kg-ban Hajnal László a 3. helyen zárta a versenyt, Elekes Enikő aki 40 kg-os súlycsoportban a fiúk között indult 2. lett. 46 kg-ban Varga Loránd taktikus birkózással minden ellenfelét technikai tussal legyőzte és így a dobogó legfelső fokára állhatott.

68 kg-ban Tűri Krisztián szintén 1. helyen végzett, ugyan itt Rácz Patriknak a 2. helyet sikerült megszereznie. Diák I korosztály 54 kg-ban Romsics Péter a 3. helyen zárt, míg 59 kg-ban Kapitány Márk a többszörös országos bajnokság érmesével döntőzött. Egy gyönyörű fogással sikerült két vállra fektetnie ellenfelét és így megszerezte az aranyérmet, ugyanúgy, mint 63 kg-ban Elekes Zoltán tette.

Serdülő korosztályban Romsics Zoltán 54 kg és 63 kg-ban képviselte városunkat. Az 54 kg-osok között sikerült a dobogó legfelső fokára állnia, míg a 63 kg-ban a 2. helyet szerezte meg. Lányoknál a 40 kg-os súlycsoportban Kapitány Virág 2. helyen zárta a versenyt, Hajnal Amanda 50 kg-ban pedig a 3. lett.